Dornova metoda Hradec Králové-DORNOVA METODA - Dornova metoda PLUS Hradec Králové

Dornova metoda PLUS
Java Script ze stránky - www.jaknaweb.com

Homeopatická poradna MUDr. Fesik – 22.5.2020 v Hradci Králové, objednávky na tel. 777 047 610

Přejít na obsah
TOPlist
DORNOVA METODA PLUS


Dornova metoda PLUS je jednoduchý manuální způsob, který pomůže srovnat rozdílnou délku dolních končetin, řeší mechanické posuny kostí v akutních i chronických stavech.

Do tajů této skvělé metody nás zasvětili trpěliví lektoři, paní MgA. Zuzana Prouzová-Lehrmann a pan Jozef Púry.


Mnoho z nás má už od dětství, či dokonce od narození, posunuté kosti. To se projevuje např. rozdílnou délka dolních končetin. Tato posunutí se vytvářela celá léta, kořeny nervů, které vystupují z páteře byly přiskřípnuty, svaly kolem reagují a stáhnou se, stabilizují tento stav a to vše vede k nejrůznějším onemocněním.

Každý z nás někdy měl pocit znecitlivění či mravenčení v rukou nebo nohou, pocit slabosti ve svalech. Příčinou je přiskřípnutý nerv. Tato porucha funkce nervu se může vyskytnout kdekoliv v těle, kde se posunuly kosti.
Nervy potřebují pro správné fungování bezvadný kostní aparát! Kostra je denně zatěžována, tam lze také najít příčiny různých poruch a nemocí. Proto má páteř a pozice kostí v tělo obrovský význam.

A většinou začíná všechno posunutím kyčelního kloubu, což se projeví rozdílnou délkou dolních končetin. Z toho se pak vyvine vybočení pánve, jedna strana křížové kosti se posune dopředu a konečně se poruší celá stabilita páteře, ta se projeví časem jako artróza v kloubu. Celý skelet je na sobě závislý, je jako stavebnice, posune-li se jedna část, ostatní na to reagují.

Ztráta stability celé páteře vede ke zvýšení napětí svalů až do hlavy. Důsledek jsou nejenom bolesti, ale také různé nemoci, neboť nervy, které regulují lokální prokrvení, jsou přitlačeny a nemohou vykonávat svou funkci. Svaly se natáhnou a masážemi se mohou uvolnit jen částečně a krátkodobě.

Díky poruchám pánevní kosti dochází k natažení sedacích svalů a přiskřípnutí ischiatického nervu. Jeho funkce se naruší a to způsobuje většinu nemocí dolní části těla. Je tedy životně důležité starat se o to, aby naše nohy "správně seděly".

Dne 16.5.2011 vyšla první česká KNIHA DORNOVY METODY od Zuzany Prouzové Lehrmann.
Jedná se o učebnici české školy Dornovy metody.
Cena 245 Kč.
Více informací ZDE ...

Dornovu metodu PLUS - DORNPLUS účinně aplikujeme v těchto případech:

-   bolesti zad
-   výhřezy meziobratlových plotének                                   
-   bolesti hlavy, migrény
-   rozdílná délka dolních končetin
-   bloky obratlů ovlivňující činnost vnitřních orgánů
-   bolesti ramen
-   tenisové lokty
-   oštěpařské lokty
-   bolesti kyčlí
-   brnění dolních i horních končetin
-   tinitus
-   artróza
-   posuny kostrče
-   skoliotické držení těla
-   chybné pohybové stereotypy


Možná právě i Vy jste majiteli podobných nohou ...
Možná Vás trápí bolesti zad... možná jsou podobná těmto …
Návrat na obsah